Piczo

Log in!
Stay Signed In
Do you want to access your site more quickly on this computer? Check this box, and your username and password will be remembered for two weeks. Click logout to turn this off.

Stay Safe
Do not check this box if you are using a public computer. You don't want anyone seeing your personal info or messing with your site.
Ok, I got it
nika per msn
Back To Home Page
qanta eshte per libra e jo per bonbona qikat e sotit po mbajne leksikona.
2.nata eshte e erret dhe e ftoht te kerkoj se gjej dot me ty lidhen shum kujtime ku je fshe pigjamja ime.
3.mos shiko filma qe zemren ta kallin po nimoj mames me ngjnu ramazanin.
4.kimi oj kimi formulat spo ti di qe dy vjet ne klas zemren ma ki plas.
5.nina nona neper mal e kom djalin sa ni kal nina nona neper grop qiken e kom sa ni lop nina nona ne feder 100%ki me u bo peder.
6.mundohesh tranohesh po si une sbohesh.
7.Je aq i shemtuar sa qe kur ulesh pran kompjuterit aktivizohet antivirusi.
8.ni dit mendova qka me bo thash ni femer shkoj te nxon.
9.Ne do ta shikojmë i thotë një qorr një shurdhanit.
10.Çka është pika me e lart e mizorisë? me i than një invalidit në korrik me rrota: vrapo për jetën tanë.
11.Unë quhem (emri juaj) po ti?
12.Mos fol për veten! Atë e bëjmë ne kur ti nuk je këtu.
13.A je llabud apo budall ??
14.Ec more shpejt se te ikën delet oooo njeri.
15.Ooooh bre zemër sa te dua, aq shume te dua qe besa edhe dje te kam tradhtuar.
16.Vala boll t 'kam mbajt ne zemër, qu shëtitu pak.
17.Kërkon se dua, asnjërit s'ia rrasi, por kujt dua zemrën ja plasi.
18.Ma ka lan baba amanet me u martua ne internet.
19.Ma ka lon gjyshi amanet mi nguc qikat ne internet.
20.Pse more po hani mut tu kon bureki 1 euro.
21.Jam car, jam djali i nënës ato qe ma prishin qefin i qoj ne rr.s
22.Une jom qika e nones djemt e sotit i qoj rr.s.
23.Ti nuku flokt ta nuku bishtin mos fol pa e qu gishtin.
24.Qite pak parfum se të donë femra ma shumë.
25.Në mëngjes nuk ha bukë tu mëndu për ty në drek nuk ha bukë tu mëndu për ty nuk darke nuk ha bukë tu mëndu për ty natën nuk më nxin gjumi se me merr uria.
26.holl e holl qika ka boll.
27.ndahet klasa ne dy pjes gjysa kalon gjysa met per vjesht ndalu pak me u mendu intervencat qysh mi qu.
28.N'zemer T'kom Pas Kurr Sta Kom Rras Loqk Tash e Tutje Zemren Kom Me Ta Plas.
29.Zemren ty ta dhurova Gjith naten pa gjum kalova Per ty krejt u tranova Dashurom mos ja nxerr fundin se per ty e kalli krejt KATUNDIN.
30.mos u merrni me politik po ndigoni hip-hop muzik. View High Resolution

09-20-2007, 10:03 AM
blllok per kullerica dillit per budallica onlain vetem per caricaaaaaaaaaaaa

per kompjuter jam haker,per armiq jam hitler,per shqiptar jam enver apet nacjonalizmin en kosov kom pru ๑ツjom qajome ta   si me 1 fajl ta msheli gojen me 2 ta mrziti jeten me 3 3n rrse qoj pre 24ore me krejt robt en ajr qoj Une jom donika gjithkon e rrspektoj pak me tepru en rrs te qoj

jom kullere kurkuj sja rrasi kuj du zemren ja palsi

kush po tethot qe pre dashuri nuk di me knu un ta bofsh ty e ti ma bbofsh mu

je i burku edlgant simpatik e sharmani buz te embal e bukurosh me pelqen po r pak gjelozuen

moillle ti rrush me na nda smunet kurkuhs

ju lutm qetsi !!!:P

hajt rritu pak e athr folim

mosv me fol e athre shkjruj

du me te puth du me te prek jo qi du po veq me mu tek

Kur pe kqyr qeelin po te sho ty kur pe kqyri hane po tesho ty ,hey largov bre pak

sa ma shum qe po I njo nejrzt aq me shum po I du kafsht

ty me te dasht esh jet ty me te fitu edht bete ty me humb edht fundi i bots ty mete harru osht e
pamundhsme

bilibili ne deg sa bukur kendon ja puhsh buzt qati se e lexon
mend kkujto fol e mos gabo fjalen e funit thuj qe me do j

sjom kurkush por jom dikush por qat sim nguxin jom gjtkushi

boooll te majta en zemre del pak e shtit

kur donika dashurohe veshtir te tradhtohet kur djali nuk sillet mir donika i thot lamtumi

une jom qik me kanun nuk heci me gjdo majmun

jom qik me moral i boj djmt pre spital;

ti oj tipsh mos me hin en adirs pre bised pa ftes

jomqajo si ka teshkoj rrxoj kat shkeli shkatrroj kon ta kqyr jetn bajt ja boj pre 24 ore en vorr te qoj hagre nuk baj

Kur zoti shprendv met mashkujt nuk kan qen przent:P

bum bum o llokum i pasi rund sonte kom me te bum ....bum bum i dyti rund sont kom me te bum shum hade puqem se du une

jom pre soti o kam urdhe prej zoti me ja mshel gojen gjdo idjoti

;babai bojleri dhe nena kada,ia urojn fejesen tust me lavatriqen dhe i desrojn kanalizim sa me te shpej.Po ashtu edhe simpatikja guaca ia uron lavamt ardhjen e ujit,njrit i pershendet te gjith pjesmarsit e familjes me kengen '''laju laju e shperlaju''kenduar nga kengtari em i madh ujor UJI I LAGUR..der jau ket 10 personave qe keni ne online qe te ken nje vit te Dikon e du dikuj saj rrasi dikuj xemlen ja plasi

edh me dek sak dret viq shosh mu kon

hey ti 4 thuj te 3 Thot 2 qi une jomi i pari

korkon spo e du me korkon spo rri fjalt e teprua po i kam mrzi

ti pre mu je ni pik unje ne deti

jom si dilli jom si han si shpat kaspin em ka bo nana

midis qendres e deani lidh kpucat dirksjonit prapaqnit

jom i 3 jom i zi jom origjinal prpqaniali

kret mas tej,,,,,,, ti mas mej ???


me ty luj si me to kur du ta boj bllok

jeta edh defim jeta edh gezim jeto te jetosh jeta ta shftezosh

qysh ka thon aj i moqmi spo di spo di

uhu mos um asishi!!!!!!!!


djali mams nuk shan po kret robt ti vran

jom e uret jom e smut nuk di m,e u tut po kur te du qoj en m…


pre nalfabeta 2+2=4


skom nika makn vjedhe :P:P:S


jeto dhe mos mendo pre te nsmren


ti nashta je edh kopuk

ta di mendjem qe mendon ta di vendin ku banon ta di rrugen qe ti bon ta dimotra me kon shkon e di vallu kon ta don e di bab qat punon


lazdreka mami qika ebabit motra dikujt femra e sa kujt

thon se inati o ma miadh se dahurija e prinati nuk po ta rrasi po te plasi??!!!

kur te pash pre hre te par me sy me ngjy pasule me bel si kusi po pre parfumit fallx em ra te fikt:@

இஜ๑๑█▓▒░░▒▓블블 donika๑█▓▒░░▒▓블블 ஜ๑இ <

๑ツJam RRit me Fol me Ju Breh ..


gjysh ma ka lon amanet me gjet djalin en intrnet


mre nje qiri shkoj ne sy ashtu siq po shkrit aj po diqgj un pre ty


du te jem got te me mbash ne dut tu sa hre qe ti psih une ti puth buzet tua


sa hre duhet me te shkru sa hre duhet me te tregu se une veq ty te du


je e bukur dhe te du mas syfyrit ki pun me mu


jam e vogel pic mule e ha buken me pasu e fshi gojn me pshkirs hkoj te daj musafir


mallokoj jetn qe jetova malkjo nane qe me rrriti majkoj lortin e plikllimi mallkoj gjdo gje ne ket bot sidomos qastin kur u dashurova ne at idjot

nje dit shtator tha profsori dashuri po qoni msimi pe lshoni


mos em shkrush tu prisht teldfoni kur dalsh en rrug te shlet traktori kut dalni rrug mos u kthefsh teshpija


nem harrofsh mu naten e mrats u bofsh hore raft 1 metr bore tu nalt rryma 24 ore hahaha

sa val ka deti sa yje ka qelli qoja iks ni mesazh se pre 8 cent nuk bohet kijameti

drandofili flet flet qysh e elypa femne e gjeta

vone kam kuptur qenka e vretet ata qe shum duhe nuk kan fat ne jet

kur te pash ty i rash tafiks me kry

spo di qa me te bo a me te shaa me te pshty
09-27-2007, 11:43 PM
Sa Buker qesh Sa buker Shiqon te dua per bes, sa qe nuk beson qka met shkru e qka met then Kur zemra ime veq ty te don

Sa Shum KE Mendu E nuk Te Kan Ralizu Deshirat E Kqija Tu Kna Vertetu

Pse Mendon Si Nuk Te Dua Ende Zemera Nuk Te Ka Harruar

MOS E FSHI ZJARRIN SI TIMI DUKET,MOS HEC PA MU SE TE HUMBIN RRUGEN

ZOR ME MU E,ZOR PA PU NUK KOM MET DAL QYSH E KI MENDU!!!


Kur te jesh e mir zemren ta dhuroj po nese je e keq? zemren ta shkatrroj

DaShUrIjA ëShTë UNIVERZITET qE sHuM mSoJn e PaK DIPLOMOJN

Nganjeher Dua Të Te Harroj Por Kujtimet Sme Lejojn Duhet Ta Dish
Pse Dua Te,Te Harroj Sepse Kujtimet Te Ti Nuk Egzistojn

Tuli Far Lavire Sot Don me ta Shkatrru Jeten,se nuk ka Jet Per Veti e Ty T'ban me Vra Veten

***Te dua shpirt te dua zemer jo per tjeter sen po qi te kom femen**

Un tastier e ti disket dashurija jon>>"WINDOWS"98

Dashuria eshte nje ndjenje qe lind vertikalisht dhe perfundon horizontalisht

Mendo e Kupt Fol E Mos Gabo Njeher Logjiko Pasta Dashuro

Dashurija kur lind nuk bon llogari,sepse ndryshe nuk mund të ishte dashuri!!!

NoRuShjA
09-27-2007, 11:43 PM
Sa * i kalova asnje se pranova kur ti mu afrove magji me leshove u munova me ik ti dole mem prit spata ka me shku vetem me u dashurar!


Ahh moj Mami kur e ki dit qe ki me lind Qik pse nuk ja kajte Nanen e nuk um therre me Thikkkkk!!!!!


dashuria esht nje kopsht me lule po u fute mbrenda ,dije se u ngule


ngom bre djal qka po te them, ti nuk qellove nafak jem, tu hanke pasula shum me dy lug, por me mu ski mujt me lujt, tash um lut e um lut, po une sta rrasi tash hajt shko ku dush**

Do te behem zog e ti nuk do te me njohesh,do te vi ne dasem kur ti te martohesh,do ti bi kitares per lumturin tuaj e une si njeri gjithmon do te VUAJ!!!!! (mos kani pash zotin)

Nese lotet ne sy te pikojn ngadale kujto Zemren time qe dikur ta pata fal,nese e ndjen Zemren aq te lenduar kujto si ndihesha une kur me pate tradhtuar.


Dije mire qa po te them se ti je nafaka jem ski shanca me me lshu pa mum marr per gruuuuuu*

Face si Ari Syt si Zjarri me nje shikim krejt te kalli!!!

NoRuShjA
09-27-2007, 11:44 PM
vala 900 personin qe e kerkoni
ka ra prej BALLKONI
nese e deshironi 1 sms ja dergoni

NoRuShjA
09-27-2007, 11:44 PM
Mos u Bo Kanungji me kry te perpjet,Se te thehet qafa por kshyr drejt kush po t'thot Merhaba e kush po t'thot ku je more Vlla

NoRuShjA
09-27-2007, 11:45 PM
Shum Kan Qef Mem Puth Shum Kan Qef Mem Dasht Shum Kan Qef Me Kalu Me Mu
Po Un Weq Njo e Duu.


Me Dor Ne Zemer Jom Ka Thom Se Me Ka Marr Malli Per Dikon


Kur Je Me Mu Ti Krejt i Bon Nal Zemer Se Kshtu Nuk Shkon...

Gjaku Jem i Flliqt Tash Pot Kallxon Ruju Shoq Prej Saj Se Te Helmon

Ata Qe Nuk M'njohin Menojn Qe Po Luj Loja Se Din Qe Kur e Boj 1 Sen Jom
I Gatshem Per Pasoja

Von T'ka Ra N'men...Von e Ki Kuptu...Tash Qe Ti Pom Don Mu Un Jom Tu
T'harru

Nuk Po Thom Qe Krejt i Kom Po Per Ty Krejt i Boj Nese M'tradhton Ta
Fali Po Kurr Nuk Ta Harroj...

Sum Kerset Mo Per Jeten Tone Krejt Qka Ndodhi Vetit Ja Bone

Sjom Sikur Ato Qe Vetem Endrrojn Qe Kan Frik Nga Hija e Vet Eh Se Din
Qfar Dojn

Spo Nalna Po Flas...Pot Pengoj Plas

Te Duket Esht e Leht Vetmia Herdokudo Do Te Bin N'men Fjalit e Mija

Skom Lind Per Me Vujt Jom Msu Me Lujt Kush Osht Viktim Duhet Me u Rujt

NoRuShjA
10-06-2007, 11:10 PM
Ai që e Run Vetën, Ai e Gjen Shpëtimin, Ai që nuk run vetën e Gjen Shkatërrimin

Kral jom kralicen e kom M'don e du loqk e kom

Si Gjithmon Ne Disponim Jom Kan Edhe jaM ai qe Ma Prish DispOniMin 1000 T'Zeza Ja ThoM

S'po nalna flas po t'pengoj PLAS! t'vjen inati qe kam talent e ti s'ki,po t'vjen inati qe jam krenar per venin tem G-Lan-G!

kur vjen puna per interes krejt po t'thojn mir'mengjes nese s'ka asgje me thes,t'thojn ishalla des!
Nese smenon ti per veten kerkush ska me menu per ty nese ti se gjen tverteten kan met rrejt ata sy

Ne Katun Kur Ske Femer Osht Trradit Me I Hyp Dhis, Vec Mos Me Ngel Virgjin Ne Dit Te Burrnis

Spo ju shkon , hiq spo jav donnnn Secili Shokin evet po e kundershton

Une Jom Qai i QIMi NoNëS që Luj Horë n'Maje t'GjiLpoNëS,i Graj KerriT me Gishta t'KoMës vEq Për iNaTi t'NjoNëS

SIQ EdhE GIthMOn QE E KAM MSU KUrr ShOKt MOS MI lEndU MI MbrOjt dErI n´pIKEn E fUnIt MOS ME KShYr A ESht I QYtEtIt A I KAtUnIt

๑Deri sa ne vazhdojm me Dardaniaforum krejt i perballojm deri sa her luftojm fitojm 5000 Giga herc Shepjtesia me e te cilen Na Sulmojm

3 fjal, 2 rreshta, 1 rim me 1 domethonje; TI JE NONQIM

po Mendoj. Nonen tonde qysh ta Lexoj Ta kontrolloj biruat tja zbuloj:d

Imagjino të paimagjinueshmen... Beso të pabesueshmen... Here I am, Come and Get Some


Qysh Spot Vjen Marre Mi thon Vetit Shqiptar,Kur Ti Hala 10 Vjet ne Both si ki o MaGar! me mu po don me bo PAZar


Pe ja nisi 3 2 1 kadaldale n'gjak kom me t'hi kom me tu bo si **%%@ pa mue me nejt shanc nuk ki !


Rrota e mrapt ta ka nxone tparen a sje tu a pa qe po ta hup faren mbledhe veten diqka perparo Hup ma Shpejt Mos um Nervozo

Me 2 rreshta te helmoj te shtremoj te shkatrroj Me 2 fjal ju tranoj te faroj, n'rts te qoj krejt at vendin ja shkruni ta Eksplodoj...

fjalt e mia eksplosiv,me plot energji negativ,mirpo qellimi krejt pozitiv,per cdo fjal kam motiv

Qka me bo jam bo Djal i Shpis po nej veq me ni qik te kojshis

Qekirate 1 here jeten tane kshyre qka je tu maru a je naj sen tu perparu a veq teposhte tu shku

Qe Sa KOh Je Tu Prit Qellimin Me Arrit Mu Ne Tok MeM Qit Syt e Tu Me Pa NJe COp Drit


Aspak smun i kuptoj qeto femra,ju vjen ma mir mi thirr zemra,se sa n'emra! qka me bo, me rrena keq jan msu po duhet mi PerVlu

Veq kadal kadale neper male ti em nale per pun financiale un ja nisa me experimentale fatale banale jo normale t'lash pa minerale

ku t'meten ato shpresa se i pate neper thesa mos t'kan hi en kthesa me parashtesa me prapa shtesa afer te banesa kur une u dheza t'hupi besa E kom lidh shporetin me internet ma thej tu downlodu pite A e ke vrejt qe kanihere kur sheh anderr.... menon qe je qut, e tani kur qohesh,menon qe je hala n'anderrE qai eshte Shqiptari....:)                                

Qka Une Thom Ti e Menon Mas Do Kohe E Kupton Vlerat E Mia Sun i Vlerson Fjalt e Mia Gjaku Ntru Sti Perqon ) moti e kom dit ama qeshtu qysh e kom ba un ma mir tingllon respekt                                            

undesh me thon qka dush kerkush nuk po t'ngon veti qat djal qatje kush osht ma i miri te kallzon

Jom mundu me t'pshtu fell mos me sharru prap ke vazhdo edhe m'ke kundershtu me 2 sene per toke t'kom rrzu

Po ja nisi me shkru me trimni jam tu ju kallzu qe hala muna me hacku

Edhe pse jom lodh edhe pse jom plak sa per me t'rrzu ty em ka met forc edhe pak

Hajde bylbyl se jom tut prit kom ni qe kishe nis me u rrit e dashta per b*** me ta ngjit

Tash ja kom nis me u hallakat njerzt po menojn qe skom takat mos em shtini se jau bom mat

para se tja nis niher meno nese je i gatshem per luft hajde e me kallzo masi po thu t'rrzoj hajde e m'rrzo

Po hi pak n'MSN kqyre zemra jeme em lae pa men edhe nese sdon me fol me mu fjala jeme ty t'gjen

Pe shoh qe je trim po sun po gjon ispirim per me e arrit cakun tim nalu qetu zemer se e ki gabim

Loja qetsh po fillon pe kqyrum kush kon pe rrzon kon me punon e kon pe dhunon

Qka t'don bon une spo t'perzina nese nuk t'rrihet vet hajde bashk po rrina ta ngjes meniher se veq me t'kqyr spo ngina

U qfar seni luni pak prej veni hajde punoni najsen a pe shini se veq po neni

Kom inspirim me killa prej seneve t'tua u killa ja nisa e villa

Pe lo me qekaq ma shum spo t'munoj kur t'je i interesum hajde kallzom une vi e t'rrozoj .

PO nisna pak me dal ska kush qe om nal badihava mundohesh prap se prap je bal

Kur po t'shoh krejt po habitna ,qe je qaq e bukur po quditna, hajt zemer falma ni nat mos ta nin se nuk halitna

Pe ja nisi 3 2 1 kadaldale n'gjak kom me t'hi kom me tu bo si raki pa mue me nejt shanc nuk ki

spo di a me vazhdu nja 12 dit kom me ju mungu se n'pushime jom tu shku :d

Hajde kalluni pak po du me ju pa n'kom kallzoni kush po ju nguc e une e lo pa dhom

Ndoshta spo ju pelqej se si flas po ta dini 1 sen qe ju t'part keni me plas

Jom ispiru qaq shum sa qe spo di perpara qka me shkru ,po ma mir me e lon me qekaq mme mir me shku MoJ E MIRA SI KUR HANA VEQ PER TY TAXI U BANA

I Embel Dhe I But Ne Goj Kur E Fut I Bardh A I Zi Nuk Ka Rendesi Ti Fort E Shtrengon Me Gjuh E Rrotullon Sakezin Kur E Kafshon

As Nuk Te Perkulem As Nuk Ta Puthi Doren Edhe Pse Ti Je Mbreteresh Un Ta Mbaj Kuroren

Rrokullisu Rreth Pemes Gjeje Djalin E Zemres Mos E Gjej Te Bukur Se Te Tradhton Gjeje Simpatik Dhe Qe Te Dashuron

Me Don Te Dua Me Adhuron Te Adhuroj Me Tradhton Te Vras Me Nje Puthje Ne Mesazh

Ndale Hapin Vajz Se Nuk Esht Lezet Jeta Sesht Nje Dit Jeta Sesht Nje Vjet E Nuk E Di Se Qfar Te Pret

Oj Ti Qik Ne Internet Lumja Ti Me Kond Po Flet Me Nje Djal Qe Per Asgje Ne Ket Jet Nuk I Kerset

Ska Lule Pa Zambak Ska Zemer Pa Gjak Ska Dimer Pa Stuhi Ska Rini Pa Dushuri

Me Sy Te Shiqova Me Zemer Te Dashurova Ne Enderr Te Enderrova Ne Internet Te Takova

E Kam Shkollen Orex Per Sex E Kom Me Index Me Te Shti Ne Dor Te Kafshoj Si Keks

Puthjen Sta Fali Perendesh Te Jesh Nga Dy Buzet Prush Duhet Ta Rrembesh

Qikat E Kan Nje Dhurat E Ruajn Per Nje Koh Te Gjat Kur Tju Vjen Momenti E Humbin Per Nje Nat

Bylbyli Ne Deg Sa Bukur Kendon Ja Puthsha Dy Buzet Asaj Qe E Lexo

GjAmIJa EsHt VeNd Ku FaLeT PlEqErIjA NdErSa ShKoLlA Ku DaShuRoHeT RiNiJa

PrAnOj NjE FaKt Qe ZeMrEn Ma Ke ThY Po A Je Ti QaJo KlLoShArIc Qe Po I MsHoN SoD MuRiT Me KrY

Ku Je Ti Qe NuK Po Te ShOh Qka Ke VeShUr Qe NuK Po Te NjOh EmRiN TiM NgA ZeMrA E HoQe PeR Se GjAlLi FlAk Me Doxhe

Pa PaSuR IdE LeTrA NuK ShKrUhEt Pa PaSuR NdJeNjA Te DuA NuK ThUhEt

DaShUrIjA JoN RrOt E MeRcEdEsIt Ti PuThShA Dy BuZt Ne MaJe Te JeZeRcIt

E BoNa ZeMrEn GuR U BoNa BuRr Te ThEm Te VeRtEtEn StE HaRrOj KuRr

As DeTi As OqEaNi As TiGrI As LuAni KrEjT BoTa Ne MeNdImE S?MuNd Te Me NdAjN NgA XeMlA ImE

NeSe Ke KuPtUaR Qa EsHtE E VeRtEtA SuNdOn MbI Te GjItHa LoQkI DhE JeTa

55% me pelqen 66% kisha dal me ty77% isha bashku me ty88 % isha feju me ty 99%isha martu me ty100% ec bre baju kush ta rras ty

Nese M?dashuron Me Zemer Tregom Nese Sdon Nuk tu Bona Monoton

Dashuria Rinore Esht Bote Bimore Detyre e Pazgjidhur Si Rrenja Katrore

KuRr StE KaM DaShT KuRr StA KoM RrAs Me Ty KoM KaLu VeQ NjErEn Me E PlAs

Un NuK JoM DaShNoR Me AkSiOnE Te ShKuRtA Un JoM PoEt Qe Te MbUsHi Me FjAl Te UrTa

Nuk Jom I Bukur As Simpatik Por mjafton E Dashur Te Jem BesniK

SiKuR AnIjA Qe LuNdRoN SiKuR PeShKu Qe NoToN NeSe Me Do LeTeR Me DeRgO

SiKuR QiElLi I KaLtErT SiKuR DeTi BlU FoRmOhEt FjAlA ? I LoVe YoU?

TE DUA NE EMER TE DUA NE ZEMER NA KOFT PER HAJR UN E TI ME NJE MBIEMER

Uji del nga Toka, krypa del nga Deti shkrujum i - e dashur se s'bohet kiameti

S.P.S.SHKO N'RRS ME TABLLA K-S

VEQ TRIPIN E KE BESOM BONE DEFINICJON QFAR DJALI JOM NKOFSH QASI CARICE HARROM NESE SMUNDESH RESPEKTOM

QANTA ESHT PER LIBRA E JO PER BOMBONA QIKAT E SODIT E MBAJN PER KONDOMA

NESE ME DO MUA DHE NUK KI DURIM SHIQO FOTOGRAFIN TIME PER MALL DHE KUJTIM

UJI I LUMIT SHKON VAL VAL DASHURIN TON ASKUSH NUK MUNDET ME NAJ NDAL

ME GEZIM DHE VULLNET ZEMRA IME DY TRI FJAL TI FLET EJA O I DASHUR SE TY TE DUA PER JET

EJA I DASHUR NE KRAHERORIN TIM TE ME PERGEDHELESH DHE TE ME VESH NE DISPONIM

PER TY E DASHUR NUK ME DHIMBSET JETA SEPSE TY TE DUA ME FJAL TE VERTETA

PER JET NUK TE HARROJ NGA ZEMRA NUK MUND TE LARGOJ TI JE ZEMRA IME QE TE DASHUROJ

KA EDHE SHUM GJERA QE SMUND TI TREGOJ TI JE ZEMRA IME QE TE DASHUROJ

KETO DY ZEMRA KAN LINDUR NE VETMI PRANDAJ DESHIROJN TE QOJN DASHURI

MOS E KQYR SHIKIMIN POR RUAJE KUJTIMIN DY ZEMRA I VIZATOVA DY PIKA LOT I LOTOVA KET LETER E PERFUNDOVA

JETA ESHT LUM VDEKJA ESHT SHKRUM SHOQERIA ESHT IDEALE DASHURIA ESHT KRISTALE

VAJZERIA QENDRON PAK KESHTU KA THAN PERENDIA SE KUR TE BOHET NJERIU PLAK NUK I KA HIJE DASHURIA.

ME E REND SE TOKA ME I NXEHT SE DIELLI ME I LET SE HIJA ESHT DASHURIA


SA DIT E BUKUR SA NAT E QET JU SHKRUAN I DASHURI(a) QE NUK JU HARRON PER JET.

SIKUR NGJYRA TE MUNGONTE DO TA PREJA GISHTIN TIM E PREJ GJUKUT QE DO TE PIKONTE DO TA SHKRUAJA NJE KUJTIM.

GURI THEHET DHE COPTOHET DRURI DIGJET DEH SHKRUMOHET DASHURIA PER JET NUK HARROHET. >- Nese ndihesh e vetmuar, dhe nese mendon per mua, atehere cingerrohe telefonin
sigurisht se do t’me degjon!
>
>- Te dua vetem ty, shpresoj se me beson, kur do te kem afer atehere do ta
kupton.
>
>- Me lot lotohem, me vuajtje lendohem, me puthje qetesohem, me dashuri
sherohem!
>
>- Edhe nese ne fund te botes shkon, zemra ime prap ty zemer te kerkon!
>
>- Asgje s’shte e perjetshme, vetem dashuria jone eshte e pavdekshme!
>
>- Nese e gjithe bota perpiqen nga ti te me largojne, dije se gabojne!
>
>- Aty ku dashuria eshte fuqi, jeta eshte kenaqesi!
>
>- Kur te dua me te vertete s’tremben nga askush ne jete!
>
>- Kur ta degjoj zerin ndiej lehtesi, kur te kam afer te shfaqi dashuri!
>
>- Kudo qe jam, kudo qe shkoj vetem ty zemer kurre ste harroj!
>
>- Nese femren mire e dashuron, ajo kurre sdo te harron!
>
>- Asgje ne kete bote s’deshiroj, dua vetem ty te te posedoj!
>
>- Nese sdashuron ne rini, do te pendohesh ne pleqeri!
>
>- Asgje s’behet me dhune,meqe me pelqeni ju dua shume!
>
>- Ne mes te dashurise sone te vertete, nuk lejoj te nderhyje nje i trete!
>
>- Te dergoj puthje, dhe nje perqafim, edhe pse je larg ti oh shpirti im!
>
>- Te dua sepse je e vlefshme, efektive dhe shpresoj se pergjigja do te jete e
drejte, e arsyeshme dhe pozitive!
>
>- Veq nje puthje per fillim, ta dhurove me qellim, per kujtim oh shpirti im!
>
>- Fitorja me e madhe ne jete, eshte te fitosh zemren e dikujt qe e don me te
vertete!
>
>- Aq me shpesh qe te rikujtoj, me afer zemres te afroj!
>
>- Sido qe te ndodhe me dashurine tone, une te dua ty njehere e pergjithmmone!
>
>- Nese te gjitha i humbi ne jete, te kam ty, ti vlen sa krejt!
>
>- Lotet e dashurise, jane shenje e pandarshmerise.
>
>- Ti je e imja, qe te kam dashur shume, te dua edhe tash, te dua gjithnje, te
dua deri ne fund!
>
>- Gjithnje ta kam thene,po ta them edhe sot, se per mua je me e rendesishmja ne
kete bote!
>
>- Po te sillet edhe toke edhe qieli ne nje drejtim, si ti zemer s’mund te gjej
zevendesim!
>
>- Shpeshhere ne pune nuk shkova, erdha tek ti e te takova!
>
>- Dashuria vleresohet, aty ku shijohet!
>
>- Pas puthjeve dhe ledhatimeve, ne dashuri rendin e ka edhe marredhenia intime!
>
>- Ne dashuri kam vendosshmeri, vetem vdekja mund te me ndaje nga ti!
>
>- Pse je kaq e bukur, dhe kaq madheshtore, me shpirtin e embel, sjpirtin ti ma
more!
>
>- Lufta ime ne dashuri, do te zgjat deri ne pa kufi!
>
>- Sa shume qe te dua, martohu me mua!
>
>- Ti po e veren se sa shume te dua, por ndonjehere mendo edhe ne mua!
>
>- Prane gojes puthjet fillojne, prane trupit dashuria vazhdon!
>
>- Le te digjem, le te tretem, vetem pa ty te mos mbetem!
>
>- Takimet e dashurise jane si ndeshje sporive, ndonjehere ka rezultat e
ndonjehere jo!
>
>- Aty ku synon te dashurosh, ngulkembe te mos deshtosh!ee
>
>- Kush nuk din qka eshte dashuria e harron edhe perendia!
>
>- Me e kendshme eshte puthja ne dashuri, se sa marredhenia intime ne dashuri!
>
>- Le ta dije i madhi zot, se vetem ty te dashuroj ne kete bote!
>
>- Pa aktivitete s’ka shoqeri, pa puthje s’ka dashuri!
>
>- Qe nga ai qast qe une ty te kam pa, per mua ne jete me ska!
>
>- Dashurine time ndaj teje, te forte dhe me mall, do ta mbaj pergjithmone te
gjalle!
>
>- Kurre sdo ta harroj ate nate, trup mbi trup te ngjitur mbi shtrat!
>
>- Femrat kur planifikojne te dalin ne qytet te bejne dashuri, nuk marrin leje
ne shtepi!
>
>- Dashuria e drejte dhurohet, nuk blihet por perfitohet!
>
>- Une mjaft bera per ty, ti mjaft bere per mu, nese ndosh diqka ashtu eshte
percaktu!
>
>- Nuk eshte turpesi, nese vuan per dashuri!
>
>- Shpirti im! Ne telefon po me frikeson, ne takime po me befason!
>
>- Nese edhe njeqind dashuri do ti shijoj, une do te vij pas teje se me shpirt
te dshuroj!
>
>- Oh dashnorja ime e vyeshme, te kam dashur gjithnje, do te dua ne vazhdimesi,
do te dua edhe ne nuseri!
>
>- Ike e u largove, dhe me the diten e mire, por prape u interesove e me pyete a
je mire!
>
>- Kush sakrifikon ne dashuri eshte person me cilesi!
>
>- Te duash dmth ta ndash jeten tende me dikend tjeter!
>
>- Nese e mban kete mesazh me don, nese e fshin me deshiron, nese me thirr me
thuaj te dua, nese s’ma cingron s’mundsh pa mua, nese ma cingron vetem mua me
don!
>
>- Une motor, ti biciklete, prej dashnise se madhe kemi dal ne gazete!
>
>- E kam nje deshire, o sa eshte e thjeshte me jetu me ty tjeter skisha deshte!
>
>- Kur isha gjithmone kam menduar se kur te ritem si te jem i dashuruar!
>
>- Hajde oj e dashur te shkojme ne livadh, te bejme puthje seks origjinal!
>
>- Me pas ca te holla, me ble ni trakete, me pa dashnoren e ka rama me fjete!
>
>- 1000 i shoh, 100 i dashuroj, 10 i prezentoj, 1 e dashuroj!
>
>- Kush sakrifikon ne dashuri eshte person me cilesi!
>
>- Seksi eshte forca me e madhe ne historine e dashurise!
.


Un jam qajo qe shpirtin ta ncieri, bani te zuri sheri, kuku ti i mjeri, as mjeki sun tsheron,
nkoft se ti gabon. Ruje ma mir veten se ta humba jeten. MOs u shty me mu, se smundesh me fitu.Edhe boten te ma falin une prap do te vuaj, kur e di se dora jote mban unaz te huaj....


Ec ec mos u pendo, zemra ime ty prap te don, skur te vdes do te isha krenare dhe te them
lamtumir bot tradhtare...

mos rri shum ne mendime se ta kam fal ty zemren time!te kam than mos qaj me lot se ty te dua mas
shumti ne ket bot...


U semura nga zemra dhe duhet te beja nje operacion te veshtire vetem pas shume kohe munda te dal
nga spitali dhe te shkoja tek dashuria ime e vetme! Hyra ne shtepine e tij. Pash ne te gjitha dhomat
por nuk e gjeta ne asnje vend...hyra ne dhomen e tij dhe mbi komodine gjeta nje bilete ne te cilen
shkruhej: JAM I GEZUAR QE ZEMRA IME ESHTE BRENDA TEJE!


Kurr mos të qesht zemra nëse e don tjetrën! Syt kurr mos tu qelshin nëse e shikon tjetrën!
Tu thafshin buzët nëse e puth tjetrën! Të zaft gjuha nëse i thu tjetrës " TË DUAIch schlisse die augen und treum von tir und stell mir vor tu ligst neben mir ich spüre dich
du spürst mich und sage ganz leise ich will nur dich.


Ne mesin e nates ne terrin e zi un rri i zgjuar dhe mendoj per ty sikur te isha rreze hane do
te hyja ne dhomen tende vetem ta dish se sa te dua zdo te jetosh as nje or pa mua.


Te dua te pres paty zdua te vdes me yjet e nates ty te pershendesatje te ni lum ku ka lule shum
kur te jesh ne gjum vi dhe te puthi un.

Vala 900 personin qé e kérkoni ka kcy pi ballkoni,jeta juka merzit ka ra prej katit té dyt,kamen
eka thy né gips eka shti.Para seté vdes qoma ni sms..


Ti edin se tkam dasht dhe besen ta dhash,por nga atri babes une ty té lash,sa veshtir qénka 1 vjet
me kalu,me deshir té nénes njé tjeter me EMARTU...Mos llogaritni n`mu, unë as tabelen e shumzimit nuk e di.

Jeta me gruan, u bo si jeta n`Mitrovic. Me to jeton, por nganjëherë ki qejf me gjuajt najë guri në anën tjetër.

Ju tregojsha, qe kjo nuk ka me na qu kërrka. Qe tash, erdhem!

Me pas ditë, çka kam me deklaru për gazet, kurrë nuk kisha folë.

Kam mendu qe jetojmë si gjoja. Mandej ne "Discowery chanel" e pash nji film për gjojen në Zvicer.

Me i zgjidh problemet me bujqësi në Kosovë, duhet vetëm token me shit.

Sot e kam hanger krejt torten e motres. Sonte me siguri kam me hanger dajak.

Unë e rruaj mjekren se m`pengon dhe gruaja i rruan këmbët se m`pengon.

Hajt qe po flejnë n`Kuvend, por kanë nisë edhe jerm me folë.
eter se banderit I shtohet ni leter Na ishte një Ferrari i cili kushtonte 30.000
euro,kurse Nasradini i ka pas 29.999 euro. E pa një plakë e ja lypi një (1) euro me ble një ferrari. Plaka tha që po ti jap dy euro blema edhe mu nja

nje dit nasradinit ja kishin vjedhur bicikleten dhe ai doli ta kerkoj . por at dit kur ja vjodhen bicikleten nasradinit kishte vdekur nje plak. Nasaradini tu e kerku bicikletn fillon te qaj dhe e pyeten a u merzite. e vjeter e vjeter po edhe nja dy her i kisha hyp (bicikletes)

u kan nastradini tu hes rrunges edhe do shok i kan thon rrena bre diqka , ai i ka thon u shuni bre se mka dek nana,edhe e vazhdon rrugen. mas dy dite shkojn shokt per ngushllime edhe kur trokasin ne der i del nana e nastradinit edhe ata i thojn nastradinit pse na the se te ka dek nana? ai ja kthen e i thot ''po ju am that me rrej e une ju rrejta

Nje dite kish vdek nje
plak dhe pasi nuk ishte
Hoxha prezent e thirrin
Nastradinin per ceremonin
e varrimit.
Pasi nisen xhemati per ne
varrim njeri nga xhemati e pyet Nastradinin:
Allahile Nastradin a ma sevap eshte me ec para
xhenazes apo prapa?
Nastradini pa u mendue i pergjigjet:
kryesorja eshte mos me qen mbrenda ne tabut se
ndaq shko para ndaq prapa nesoj eshte
ish kan ni her hasa e hysa.e kishin ni provim,e per mi kalu ate provim e kishin ba ni dallavere. kur hini hasa n´provim profesori ia bani tri pytje:
qka hajna na? hasa i tha:
speca kastraveca patligjana e te tjera
me qka luftojna?hasa i tha: tenka automata mitroleza etj
a ka jete ne hane?hasa tha: thuhet qe po por shkenca ende se ka vertetu. e kur hini hysa profesori iau kish nrru venin pytjeve.profesori e pyti:me qka luftojna na ? ai i tha: me patligjana kastraveca speca etj
profesori e pyti:qka hajna na? tenka automata mitroleza etj.
profesori i tha: a je budall ti? hysa i tha: thuhet qe po por shkenca ende se ka vertetu

Jon kan Hasa e Hysa edhe e kan ble ni violin e o dasht me qu en katin e 100.E tash kur mrrijn te kati i 94 ja bon Hasa Hysen hys e kom ni lajm tmir e ni lajt t'keq cilin lajm po don me ta tregu tparin Hysa ja bon tmirin Hasa ja bon Lajmi i mir osht qi edhe 6 kat e mrrijna e lajmi i keq osht qi e kena gabu Hymjen

Njehere mesuesja duke spjeguar mesimin i pyet nxenesit a din dicka per zemren.Ngrehet Agoni dhe i thot mesueses se zemra ka kembe.Mesuesja e kundershton dhe e pyet se ku e ka degjuar kete fjal.PO ateher i pergjigjet djali pse babi i thot mamit 'zemer hapi kemet'

IShin Kon tu udhtu shqiptari amerikani edhe gjermani edhe po e vet ni pasanik amerikanin nese guxon me kcy prej aeroplanit ta dho krejt ameriken po amerikani tutet edhe thot jo
i vjeni reni gjermanit edhe ky njejt si amerikani nuk guxon edhe i vjeni reni shqiptarit
edhe po ja bon pasaniku a po kcen po ta dho ballkanin, shqiptari jo, evropen, shqiptari apet jo
e me ta dhon krejt boten a kcen shqiptari apet jo kur edhe i thot pasaniku po le bre se ju shqiptart jeni tuca shqiptari qkaaaaa a po lidhum me ka ni lemenk qe kcej